Hizmetler

Biz

Nöron Mühendislik Makine Ltd. Şti. olarak Türkiye-Ankara’da yerleşik imaltçi bir işletmeyiz. Kullandığı hammadde veya ürettiği nihai ürün toz veya granül halinde olan tüm endsütriyel tesiler müşterilerimiz arasındadır. Bu nedenle farklı sektörlere hitap eden ürün yelpazemiz var.

Otomasyon

Toz veya graül halindeki akışkanların (çimento, alçı, kalsit, karbon, kömür tozu, toz kireç, kum, çakıl, bentonit, PVC granül, sülfür, buğday, mısır, arpa, mercimek, üre, amonyak, soda, yulaf, kepek, un, şeker, tuz, irmik, nişasta, kauçuk vb.) bir noktadan başka bir noktaya nakledilmesi için mekanik veya pnömatik taşıma sistemleri, açık kasa kamyonlara veya silobaslara yükenmesi için yükleme körükleri, bigbag ile sevk etmek için bigbag doldurma üniteleri, hammaddeyi bigbag ile alan tesisler için bigbag boşaltma üniteleri, dozajlama sistemleri, malzeme depolamak için silolar ve silo ekipmanları (silo filtresi, silo basınç emniyet valfi, titreşimli silo boşaltıcı)  tüm bu makine veya sistemlerin otomasyon sistemlerini ürtiyoruz.

Projelendirme

Nöron Mühendislik mühendlisk tabanlı bir işletmedir. Müşterilerimiz bize ulaştıklarında önce onları dinler, konu hakkında sorular sorar, analiz yapar, problemin çözümünü tespit eder ve bu doğrultuda ilerleriz. Doğru çözümü tespit ettikten sonra tasarım, detay imalat projelendirmesi, üretim, sevkiyat ve satış sonrası süreçlerin tamamında faaliyet gösteriyoruz.

Enerji

Sunduğumuz çözümler ve sistemler ile müşterilerimiz verimliliğini artırmakta, daha kaliteli ürünler ortaya çıkarmakta, gerek sevkiyat gerekse proses içinde israf olan malzemeler geri kazanımaktadır. Bu da bizim sinerjimizin canlı kalmasını sağlar.

Ürünler

Nöron Mühendislik Makine Ltd. Şti. olarak Toz veya granül halindeki malzemelerin (çimento, alçı, kalsit, un, kepek, buğday, mercimek, PVC granüller gibi) depolanması, taşınması ve proses içinde hareketini sağlayan makineler üretiyoruz.

Silo

Silo Ekipmanları (Silo filtresi, silobas filtresi, silo emniyet valfi, silo basınç ventili, silo boşaltıcı, seviye sensörü, titreşimli boşaltıcı, vibrating bin activator, vibro hopper discharger)

Silobas dolum körükleri (silo boşaltma şutu, silo boşaltma körüğü, silodan silobasa teleskopik şut, loading bellows, telescopic chute, loading spout)

Açık kasa kamyon yükleme körükleri,

Bigbag doldurma veya boşaltma üniteleri,

Helezon Konveyörler (vidalı besleyici, screw conveyör),

Dozajlama Sistemleri (tartımlı dozajlama, grup dozajlama, volümetrik dozajlama, hassas dozajlama, otomatik karıştırma, dozajlama otomasyonu)

Muhtelif türlerde klapeler (kelebek klape, sürgülü klepe, bıçaklı vana, pantolon klape vb.)

Hava kilidi (yıldız besleyici, döner vana, eklüs, rotary valf, rotary valve, hücre tekeri)

Pnömatik (havalı) taşıma sistemleri  standart ürünlerimizdir.

Ürettiğimiz tüm bu sistemlerin yönetilmesini sağlayan otomasyon sistemlerini de yaparak müşterimize nihai noktada teslimatlar yapıyoruz. Ayrıca müşterilerimizin tesislerine ve proseslerine has ihtiyaçlarını çözmek üzere kullanıcıya özel projeler ve mühendislik uygulamaları yaparak anahtar teslimi projeler de sunuyoruz.

Çözümlerimiz

Nöron Mühendislik olarak, önce dinleriz; müşteri beklentilerini öğreniriz. Sonra sistemde kullanılacak malzeme (çimento, kireç, kalsit, PVC vb) hakkındaki bilgisini, sistemi oluşturan parçaların metalurjik yapıları ( karbon çeliği, paslanmaz çelik vb) hakkındaki bilgisini teknolojik imkanlar (Pnömatik veya mekanak taşıma, depolama ve dozajlama sistemleri) hakkındaki bilgisini ve mühendislik bilgisini harmanlayarak kullanıcının istediği değerleri (kapasite, debi, güç vb) sağlayacak ürünün çerçevesini çizeriz.
Yeni kurulacak olan bir sistemde veya mevcut kurulu bir sistem üzerinde revizyon yapılması durumunda sistemin teknik özelliklerinin belirlenmesi için bize danışabilirsiniz.